1. Úvod do kurzu

Vítám vás v kurzu skenování mobilem. Věřím, že Vám kurz pomůže rychle a efektivně začít používat mobil ke skenování. Při správném nastavení a použití se jedná o velmi efektivní pomůcku v administrativní práci.

Kurz je krátký a dá se s přehledem stihnout během několika desítek minut, maximálně hodin. Kurz je maximálně stručný, zaměřěný na co nejrelevantnější informace, bez nadbytečného obsahu.

Jak se v kurzu orientovat 

  • Navrchu stránky máte vždy menu kurzu, které představuje jeho obsah. Můžete v něm rychle přecházet do jednotlivých částí.

Každá část kurzu má vždy 3 fáze

  • V úvodu je vždy text, který Vám má poskytnout relevantní informace předtím, než si pustíte video. Většinou především o tom, co ve videu uvidíte, co si případně připravit a co byste měli vědět před samotným zhlédnutím videa.
  • Středobodem kurzu je vždy video. Jedná se o praktické ukázky krok za krokem. Snažím se je dělat vždy tak, abyste prostým opakováním dosáhli stejného výsledku. V oblasti technologií je ovšem rychlost změn velmi vysoká a může se stát, že i video, které bylo natočeno před měsícem, může v nové verzi  aplikace mít např. jinou ikonku, novou funkci apod. Proto se může realita a video mírně lišit.
  • Text pod videem zahrnuje tzv. FAQ (Frequently Asked Question) neboli často kladené otázky. Krom základních informací, o kterých považuji za důležité se zmínit, zde budu přidávat otázky a odpovědi na Vaše dotazy, které se budou opakovat nebo budou zásadní pro danou lekci.

Jak tedy začít?

Nejoptimálnější cesta jakou kurz absolvovat je postupovat dle obsahu od první části po poslední. Vždy si před spuštěním videa přečíst text nad ním a poté si pustit video. Videa jsou většinou do 5 minut. Proto doporučuji si video celé prohlédnout a poté přečíst také text pod videem. Následně byste měli před započetím další lekce uskutečnit kroky dle videa přímo v praxi, byť jen zkušebně. K tomu si můžete video znovu pustit a přehrávání si pouštět a zastavovat dle svých potřeb.

Přeji Vám rychlé a klidné získávání nové dovednosti.

Oldřich Tylšar